تبلیغات
راهنمایی فیاض بخش باغکومه
photo #1
photo #2
photo #3
photo #4
photo #5
photo #6
photo #7
در پی زنهار خاطرات نای نوشتن نیست و چیزی لابه لای ورق ها را لیاقت نمی بخشد... خلوتی شامگاهِ مرا می گیرد ، با سینه ای پر از راز ها که سالهاست در ایستاده بودنشان مرده اند درقعر شراره های سوزناک و سه نقطه های مبهم...
دخترک گل فروش داستان من زیباست... مهربان است و دوست داشتنی... ساده و صمیمی و صبور ، و هیچ وقت هم نمی گوید گل ... گل ! فقط یکبار گفت : گل م ، چشمهای دلم زده می شود از تکرار لحظه های تلخ و شیرین ِ روزهای پوشالی...!
درانزوای کدام ایمان نشسته ای که مرا در انزوای درد کشتند! در حبس ـ سرابم نمود و خواب چشم ربود به وعده ای که حوری و باده شد موکلم تلخت باد باده های بهشت که بهای انگورش مرا به خوابی سرد و ملتمس میبرد..
امشب چقدر خالی ام ... و چقدر دلگیر است در اوج ِ داشتن این همه را "احساس خالی بودن" ... گاه قلبها چقدر جدی جدی می شکنند و گاه....خود می مانی و خودت... با لبهایت بخوان تا بنویسم: آسمانِ ابریِ دلم، بارانی است.
مروز در سیاره ای كه هنوز رصد نكرده اند به عكس كودكی ام كه روی تاقچه پیر شده است با نیمی از حماقتم هزار بار گم شدن عشق را فریاد می زنم و با نیم دیگرش خدا را ...!!
ای شکار هلهله سبزه زار شکوه رقصم را بالای دار بخاطر بسپار که از خشکسال ممتد نبودنت ترنم انگشتان باران شانه های خشکم را نمناک کرد... بخوان باز با من باز باران با ترانه...
تو ای زیباتر از امید من! کاش به رنگ تمام سبزه ها بودم تا حقیقت ـ بهارگون تورا نقاشی کنم زخمی ـ زخمت که می شوم خدای ساکن امام زاده ی کوچک از کعبه هم می گریزد... مدادم بهانه می گیرد و در دلتنگی های تو شعرهایم قفس قناری اند!
حماسه 9 دی در لسان امام خامنه ای

بسم رب الحسین


9 دی، دست قدرت الهی

روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل همند ؛ این انسانها هستند، این اراده ها و مجادهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر بر می کشد و آن را مشخص می کند ، متمایز می کند، متفاوت می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد روز عاشورا – دهم محرم – فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (ع) است که به این روزها جان می دهد، معنا می دهد، او را تا عرش اعلا می برد، این مجاهدتهای یاران حسین بن علی (ع) است که به این روز این خطورت و اهمیت را می بخشد. این مردمند که ناگهان با یک حرکت – که آن حرکت برخاسته از همان عواملی است که نوزدهم دی قم را تشکیل داد؛ یعنی برخاسته از بصیرت است، از دشمن شناسی است، از وقت شناسی است ، از حضور در عرصه مجاهدانه است که روز نهم دی را متمایز می کند.

 

9دی روز مجاهدت مردم

در شرایط فتنه، کار دشوارتر است ، تشخیص دشوارتر است. البته خدای متعال حجت را همیشه تمام می کندهیچ وقت نمی گذارد مردم از خدای متعال طلبکار باشند و بگویند تو حجت را برای ما تمام نکردی، راهنما نفرستادی، ما از این جهت گمراه شدیم. در قرآن مکرر این معنا ذکر شده است دست اشاره ی الهی همه جا قابل دیدن است منتها چشم باز می خواهد اگر چشم را باز نکردیم ، هلال شب اول ماه را هم نخواهیم دید اما هلال ماه هست. مهم این است که انسان این مجاهدت را بکند این مجاهدت به نفع خود انسان است و خدای متعال هم به او کمک خواهد کرد. نوزدهم دی مردم قم در سال 56 از این قبیل بود نهم دی هم آحاد مردم کشور – که حقیقتاً این حرکت میلیونی فوق العاده مردم حرکت عظیمی بود از همین قبیل است و قضایای گوناگونی که ما در طول انقلاب از این چیزها کم نداشتیم این مجاهدت ، راه را به ما نشان می دهد.

 9 دی روز ماندگار در تاریخ 

این ملت عظیم از قشرهای مختلف در سراسر کشور نگاه می کنند به صحنه، می شناسند صحنه را خیلی چیز بزرگ و مهمی است اینی که من عرض می کنم روز نه دی در تاریخ ماندگار است، به خاطر این است مردم بیدارند همین است که کشور شما را نگه داشته است.عزیزان من همین است که انقلابتان را حفظ کرده است؛ همین است که جرأت سران استکبار را از آنها گرفته است که بخواهند به ملت ایران حمله کنند، می ترسند حالا در تبلیغات ، زید و عمر و ... را می کشند جلو ، بمباران تبلیغاتی می کنند، اما حقیقت قضیه چیز دیگری است دشمن حقیقی آنها ملت ایران است دشمن حقیقی آنها ایمان و بصیرت ایران است دشمن حقیقی آنها همین غیرت دینی و جوانهاست که می جوشد یک وقتی هم دندان روی جگر می گذارند صبر می کنند باید هم بکنند اما یک وقت هم آنجائی که وقت حضور در صحنه است می آیند توی صحنه.

  9دی روز اتمح

مسئولین کشور بحمدا... چشمشان هم باز است می بینند ؛ می بینند مردم در چه جهتی دارند حرکت می کنند. حجت بر همه تمام شده است. حرکت عظیم روز چهارشنبه نهم دی ماه حجت را بر همه تمام کرد مسئولین قوه قضائیه دستگاه های گوناگون همه می دانند که مردم در صحنه اند و چه می خواهند دستگاه ها باید وظائفشان را انجام بدهند هم وظائفشان در مقابل آدم مفسد و اغتشاشگر و ضد انقلاب و ضد امنیت و اینها هم وظائفشان در زمینه اداره ی کشور.

9 دی نمایش اقتدار نظام

بزگترین ثروت برای یک نظام همین است که مردم پشت سرش باشند آمدند به اصطلاح خواستند این حرکت مردمی را خراب کنند گفتند راهپیمایی حکومتی ! بی عقلها نفهمیدند که با این حرف دارند حکومت را تعریف می کنند؛ دارند از حکومت تمجید می کنند این چه حکومتی است که در ظرف دوروز – روز عاشورا آن خباثتها را راه انداختند ، روز چهارشنبه این حرکت عظیم راه افتاد می تواند یک چنین بسیج عظیم ملی را در سرتاسر کشور بکند؟ امروز کدام کشور دیگر، کدام حکومت دیگر چنین قدرتی دارد؟ قوی ترین جکومتهای دنیا و ثروتمندترینشان که ولخرجی های زیادی هم برای جاسوس پروری و خرابکاری و تروریست پروری دارند اگر همه تلاششان را هم بکنند نمی تواند ظرف دوروز صد هزار نفر آدم را بیاورند توی خیابانهای شهرستان و یا کشورشان. اما حقیقت غیر از این است حقیقت این است که در کشور ما حکومت از شخص حقیر این بنده گرفته تا دیگران ، هرکدام قطره هائی هستیم در اقیانوس عظیم این ملت.

رحمت خداوند بر روان پاک امام بزگوارمان که سلسله جنبان این حرکت عظیم او بود، و رحمت خداوند برروان پاک شهدای عزیزمان که آنها بودند که پیشروان و سابقون این حرکت عظیم بودند که ««السابقون السابقون اولئک المقربون»» اینها هستند که راه باز کردند هموار کردند ؛ و رحمت خدا برشما مردم عزیز برشما جوانان عزیز ، که اینجور بصیرت و آمادگی را از خودتان نشان می دهید و دشمن را از دست اندازی کشورتان و نظامتان و انقلابتان مأیوس می کنید. خداوند انشاء ا... یار و نگهدارشما باشد.

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم قم در سالگرد قیام 19 دی


الهم عجل لولیک الفرج

الهم الحفظ قائدنا الامام الخامنه

 <یکشنبه 10 دی 1391  09:07 ق.ظ  شمس کیا